Katsikukingitus – Mida kinkida katsikuks?

"Katsikukingitus on üks vahvamaid kingitusi, mida me elu jooksul üldse kingime. Üks vahvamaid just seetõttu, et see on beebi esimene kingitus ja Sinu esimene kohtumine väikese ilmakodanikuga..."

Katsikud

Katsikukingitus on üks vahvamaid kingitusi, mida me elu jooksul üldse kingime. Üks vahvamaid just seetõttu, et see on beebi esimene kingitus ja Sinu esimene kohtumine väikese ilmakodanikuga. Katsikuid peetakse kui perre sünnib lisa, et sõbrad ja sugulased saaksid uue ilmakodanikuga tuttavaks saada. Aga mida siis katsikuks kinkida ja mida katsikukink ‘i valides silmas pidada? Milline on parim kingitus beebile?

Mida kinkida katsikuks?

Katsikukink peaks olema miski, mis ei ole lihtsalt ilus, vaid mis on ühtlasi ka praktiline. Praktilisus on kingituse juures väga oluline just seetõttu, et kui kinkida beebile näiteks sipupüksid, tudukombekas või müts, mida on kindlasti väga nummi disainiga saadaval, siis suur tõenäosus on, et ema ja isa on enda lapsele juba enne beebi sündi muretsenud kõik need asjad. Ja kuna lapsed, eriti just beebid kasvavad nii ruttu, siis alatihti on vanemad varunud asju rohkem, kui ära jõuaks kanda. Mis omakorda tähendab aga seda, et beebi kasvab neist lihtsalt kiiremini välja kui neid kasutada jõuab. Mis aga võib tähendada jälle seda, et kui kinkida beebile riideid, siis beebi selga need ei jõuagi. See muidugi ei tähenda, et riiete kinkimine keelatud oleks. Meie lihtsalt  usume, et katsikuks on ka paremaid ja praktilisemaid kinke, kui seda on riided.

Samas ei tasu kinkida ka midagi suurt nagu näiteks beebi vann, vanker, voodi või turvahäll. Need asjad on vanemad kindlasti enne katsikuid juba endale muretsenud. Lisaks on ülaltoodud asjadel kindlasti ka kasutajaeelistus, ehk siis ühele meeldivad suurte ratastega vankrid, teisele jälle kolmerattalised spordivankrid. Just seetõttu peaks katsikukink olema hästi läbi mõeldud ja kohandatud vastavalt kingi saajale.

Aga milline on siis parim katsikukingitus?

Tänu ülal nimetatud põhjustele võib tunduda, et katsikukingitus on kingitus, mida on väga raske välja valida. Kuid tegelikult hoopis vastupidi! Meil on Teile palju häid soovitusi, et leiaksite just selle õige katsikukingituse! Üks väga ilus, aga ühtlasi ka praktiline katsikukingitus on näiteks mähkmetort. Üks kindel asi, mida kulub igal vastsündinul on justnimelt mähkmed! Neid kulub päevas ikka päris mitu ja olgem ausad, mähkmed ei ole üldse odav lõbu. Mistõttu on mähkmetort tõesti väga praktiline ja ilus kingitus. Mähkmed ei ole miski, mis jääb kapi peale seisma ja nende kinkimine kindlasti lihtsustab värskete vanemate elu. Katsikule minnes tahaks ju aga midagi ilusat kinkida, mille peale värske ema ahhetaks ja ohhetaks, aga paki mähkmetega katsikule minnes seda tõenäoliselt ei juhtu. Ja just siinkohal tuleb mängu mähkmetort, mis ongi mõeldud mähkmete ilusaks kinkimise viisiks välja.

No Te vaadake näiteks seda nunnut, millise värske lapsevanema silmad ei lööks särama nii armsa kingituse peale? Ja mitte lihtsalt kingituse peale, vaid kingituse peale, mis on ühtlasi ka praktiline!

Katsikukingitus

Erinevate katsikukingituste plussid ja miinused

Alustame aga algusest ja püüame välja tuua iga katsikukingituse plussid. Pealkiri küll ütleb, et kirjutame ka miinustest, aga jätame selle iga inimese enda otsustada, mis ühe või teise kingituse miinused on. Seda just seetõttu, et inimeste maitsed on erinevad ja mis ühele tundub miinus tundub teisele pluss ja vastupidi. Just seetõttu keskendume enda blogipostituses ainult positiivsele. Positiivsus võidab alati! Mähkmetort on väga hea katsikukingitus ja just seetõttu alustame erinevate kinkide plussidest kirjutades just sellest. Edasi lugedes leiate, et kirjutame ka lutikettidest ning heegeldatud mänguasjadest,  mida me nendest arvame ning kas ka need on head katsikukingitused.

Mähkmetort on tort, mis on valmistatud mähkmetest ja millega kaasas üldiselt on ka midagi, mis jääb beebile mälestuseks. Mälestuseks just selle mõttega, et mähkmed ju kasutab beebi ära ja need lõpetavad prügikastis. Lisaks mähkmetele aga on mähkmetortides tavaliselt ka näiteks heegeldatud amigurumi mänguloom, lutikett või pehme mänguasi. Lutiketiga mähkmetordid on veel eriti praktilised, kuna lisaks mähkmetele, mida kasutab iga vastsündinu, saab beebi endale ka lutiketi. Lutikett on ise juba üks väga praktiline abivahend vältimaks luti maha kukkumist, seega lutiketiga mähkmetordid on justkui 2 praktilist katsikukink ´i ühes. Püüame lahti seletada iga erineva mähkmetordi plussid.

kingitus beebile katsikukink

Erinevad mähkmetortide liigid

Üheks katsikukingitus ‘e võimaluseks on mähkmetort ja püüame Teile välja tuua erinevate mähkmetortide liigid, ning miks üks või teine tort hea on ja mis on nende erinevus.

  • Lutiketiga mähkmetortide suur pluss on ka see, et näiteks parimkink.ee e-poes olevatel mähkmetortidel on kõigil võimalik lutikett nimelisena teha. Mis tähendab aga seda, et beebi saab endale väga personaalse ja armsa kingituse, mis koosneb nii praktilistest mähkmetest kui ka nimelisest lutiketist. Mis aga muidugi ei tähenda üldse seda, ei mänguloomaga mähkmetordid kuidagi halvemad katsikukingitused oleks.
  • Mänguloomaga mähkmetordid, mille otsas on näiteks kaisukaru on ju ka väga vahvad, sest lisaks mähkmetele saab beebi endale uue parima sõbra, kellega päeval mängida ja lõunal lõunauinakuid koos teha. Mänguasi, kes on beebil juba sünnist saati on teadagi väga eriline ka suuremas eas ja kindlasti üks lemmikumaid pehmeid sõpru, kellega koos maailma avastada. Laste fantaasia on piiritu ja seetõttu võetakse kindlasti koos natuke suuremas eas ette põnevaid seiklusi ja palju erinevaid mänge.
  • Amigurumiga mähkmetort on eriline just seetõttu, et iga amigurumi mänguasi on heegeldatud käsitööna. Ja mis saab olla parem, kui üks pühendumuse ja suure hoolimisega heegeldatud kaisuloom, kelle kaisus beebi näeb ainult häid unenägusid! Niiet tegu on kindlasti ühe väärt katsikukingitus ´ega.
  • Riiete ja papudega mähkmetordid on sobilik katsikukingitus neile inimestele, kes tahavad ikkagi kinkida riideid ja teavad, et värsked vanemad oleksid siiski õnnelikud, kui beebi saab endale uue beebibody, papud või tutuseeliku. Ja ühe vahva tüdrukutele mõeldud mähkmetorti, mis sisaldab lisaks mähkmetele ka tutu seelikut ja peapaela leiate siit.
  • Lihtne mähkmetort, mis ei sisalda üleüldse nänni. Ka tavaline, ainult mähkmetest koosnev mähkmetort võib olla väga ilus ja põnev, kõik oleneb ju disainist. Meie üks lemmikuid lihtsaid mähkmetorte, mis on ehe näide, et lihtsuses peitub ilu on just see roosa mähkmetort ükssarvega. 

 
Lutikett

Nimelised ja nimeta lutiketid

Mähkmetort on küll väga praktiline ja ilus kingitus, kuid kindlasti on vähemalt sama ilus ja praktiline ka lutikett! Lutiketid leiutati 1999 aastal, kui paela hakati kasutama lutiketina, et vältida luti maha kukkumist. Mis on väikese ilmakodaniku jaoks veel suurem tragöödia, kui näiteks õues jalutades ja just lõunaunne suikudes tuleb lutt suust välja. Ja mitte lihtsalt välja, vaid kukub tänavale maha. Iga beebi oleks väga-väga mossu, kui selline asi juhtub, ja kes meist ei oleks! Täiesti arusaadav, et selline asi teeb tuska. Ja just seetõttu on lutikett väga hea katsikukingitus, kuna tänapäeval meisterdatakse nimelisi lutikette, siis on tegu ühtlasi ka väga personaalseks kingitusega.

Lutikett muidugi ei pea olema nimeline selleks, et tegu oleks armsa katsikukingitusega. Lutikett.ee e-poes on väga palju ilusaid lutikette nii nimelisi kui ka  ilma nimeta, mis kõik sobivad väga hästi ka katsikukingitus ‘eks. Nende e-poe puhul on veel hea see, et kõik lutiketid saabuvad pakituna ja valmis kinkimiseks. Niiet katsikukingi leidmine on tehtud väga lihtsaks ja mugavaks.

Kui võrrelda mähkmetorti ja lutiketti, siis ei ole kindlat võitjat, kumb kingitus nüüd parim kingitus beebile on. Mõlemad kingitused on praktilised. Tõenäoliselt kõige praktilisem katsikukink on lisades need kaks asja kokku ja saades mähkmetort lutiketiga, aga see on puhtalt personaalne ja isiklik  arvamus. Samamoodi on väga hea katsikukink ka mähkmetort mänguloomaga või lutikett. Kõik oleneb muidugi ka kinkija eelarvest. Kui tortide hinnad jäävad vahemikku umbes 45-50€, siis lutikettide hinnad jäävad jälle 14€ piiresse.

Samamoodi peab ka kingitust valides mõtlema kingi saajale. Kui värsked vanemad kasutavad pestavaid mähkmeid, siis tasub loomulikult vanemate soovi tavamähkmetest hoiduda austada ja kingituseks sobib väga hästi sel juhul lutikett. Ka parimkink.ee e-poest leiab nii nimelisi kui ka nimeta lutikette.
katsikukingitus

Amigurumi ehk heegeldatud mänguasi katsikukingituseks

Amigurumi heegeldatud mänguasjad on viimasel ajal populaarsust kogunud! Ja ausolla ei imesta üldse miks! Tegu on ühtede imearmsate kaisujänkude, kaisumõmmide, kaisumesilaste ja paljude teiste kaisuloomadega, mis on kõik käsitsi heegeldatud. Mõelge milline aeg ja pühendumus on pandud iga käsitööna heegeldatud looma sisse! Amigurumi mänguasju ostes tasub silmas pidada, millisest materjalist on kaisukas heegeldatud. Parim valik on, kui lõngaks on kasutatud beebisõbralikku lõnga. Siis ei juhtu, et mänguasi last torgiks või näiteks allergiat tekitaks. Beebi nahk on õrn ja beebid on tundlikud ning sellele tuleks mõelda, kui ostate beebile katsikukingitus ‘eks kaisukat, kelle kaisus magab ta palju-palju tunde iga päev.

Amigurumi mänguloom on iseenesest üks äärmiselt vahva katsikukink. Vahva just seetõttu, et lisaks uuele parimale sõbrale, kellega beebi saab päevad ja ööd koos veeta saab mängulooma kasutada ka nö beebi mõõtmiseks iga kuulistel piltidel. Ehk siis kui ema ja isa teevad enda lapsest 1-kuu, 2-kuu, 3-kuu jne sünnipäeva pilte, siis on väga vahva vaadata, kuidas amigurumi kaisuloom jääb igal pildil aina “väiksemaks”. Mälestuseks on pildid, kus peal on ka midagi mõõduskaalaks vahvad! Ja eriti vahvad, kui pildil olev mõõdupuu on üks käsitööna hoole ja armastusega heegeldatud amigurumi mänguloom. Amigurumi kaisujänku, kes on 28cm pikk ja kes oskab iseseisvalt istuda ja seista leiate siit.

Mida veel katsikuks kinkida?

Tegelikult ei ole piire, milline katsikukingitus on õige ja milline vale. Kinkida võib kõike, mida kingituse tegija süda ütleb, et kingi saajale rõõmu valmistaks. Katsikukingituseks lisaks mähkmetortidele, lutikettidele, amigurumi mänguasjadele ja kõigele muule, mis pähe tuleb sobib väga hästi ka hoopis tort ja puuviljad. Ja ikka selleks, et hoopis värskete vanemate suu magusaks teha ja energiat läbi vitamiinide anda.

Katsikukingituse tarvis võib alati äärivääri teha ka uurimustööd. Ehk siis uurida värsketelt vanematelt, milliseid mähkmeid nad enda vastsündinul kasutavad. Või kas beebi tunneb veel millestki puudust? Või kas lutikett on juba olemas? Asju ei pe üldse otse küsima, vaid küsimused saab ära peita jutu sisse ja nii muuseas uurida. Väikeselt uurida on hea, sest kui lutiketi küsimusele tuleb vastuseks, et juba 3 inimest on katsikuks toonud siis vähemalt ei saa värske ema ka seda neljandat. Vaid siis saab kinkija hoopis midagi muud välja mõelda. Või kui ema kasutab näiteks Pampers mähkmeid, siis ei kingi hoopis Huggies mähkmetest  torti, kui valikus on tegelikult ka tort, milles on täpselt need mähkmed, mida värsked vanemad oma beebil kasutavad.

Katsikukink on meie arvates kindlasti üks erilisemaid ja armsamaid kingitusi. sest mis saab olla erilisem ja püham kui ühe väikese ilmaimega kohtumine, kes on alles tibatilluke ja kes on siin maailmas alles mõned päevad olnud. Nii süütu ja puhas, väike nöbininnu, kes on väärt kõike kõige paremat!

Soovime kõigile katsikule minejatele ilusat katsikut ja et katsikukingitus ‘e valik osutuks ikka õigeks!

Katsikuni!

0 Comments

Lisa Kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Liitu

Tutvu
meie toodetega